بانو معلم سختکوش البرزی به قاب تلویزیون رفت

  • %ب ظ، %11 %670 %1397 ساعت %18:%آذر
  • منتشرشده در گراب
  • خواندن 238 دفعه
بانو معلم سختکوش البرزی به قاب تلویزیون رفت بانو معلم سختکوش البرزی به قاب تلویزیون رفت آژانس خبری طالقان من

فعالیت های آموزشی بانو معلم سختکوش روستای کوهستانی گراپ شهرستان طالقان استان البرز در قالب یک مستند به قاب تلویزیون رفت.

گروه تلویزیونی فرهنگی اجتماعی شبکه 2 صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران کار فلیمبرداری مستند«مادرانه» را با موضوع فعالیت های آموزشی «معصومه سلیمانی» معلم و مدیر مدرسه شهید مجید کیان روستای گراب طالقان به پایان رساند.

این فیلم توسط مهدی بابایی برای برنامه تلویزیونی «غوغای بی هیاهو» شبکه 2 سیما تهیه شده است.

«گراب» دور افتاده ترین روستای شهرستان طالقان بوده که در ارتفاعات البرز جنوبی واقع شده است. مدرسه این روستا دارای چهار دانش آموز دختر و پسر در پایه ابتدایی که بانو معلم سلیمانی برای تدریس در این مدرسه مسیر طولانی را طی می کند.

با اینکه محل سکونت این بانو معلم در روستای دیگر است اما او مسئولیت تدریس در دبستان روستای دورافتاده گراب را پذیرفته و گاهی مواقع به علت دوری مسافت منزل تا مدرسه به ناچار خود و فرزندش در اتاقک مدرسه برای چند شب اطراق می کنند. تلاش های این بانو معلم سختگوش برای باسواد کردن دانش آموزان روستای گراب به ویژه تحمل روزهای سرد پائیزی و زمستانی ستودنی است و به همین دلیل برای برنامه تلویزیونی انتخاب شد.

این معلم تلاشگر 20 سال سابقه تدریس دارد و سختی‌های زیادی را در طول این سال ها متحمل شده لیکن همچنان با ذوق و شوق فراوان به کار تدریس ادامه می دهد.

استان البرز 450 هزار دانش آموز دارد که یک هزار دانش آموزان آنان در مدارس شهرستان طالقان تحصیل می کنند. شهرستان طالقان واقع در 90 کیلومتری شمال غربی کرج مرکز استان البرز از مناطق کوهستانی کشور محسوب می شود. البرز 24 هزار معلم دارد.

  • اندازه قلم

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره
  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0

پیش‌بینی آب و هوا