بوم گردی آینده گردشگری طالقان

  • %ق ظ، %15 %152 %1397 ساعت %07:%فروردين
  • منتشرشده در میراث فرهنگی
  • خواندن 444 دفعه
بوم گردی آینده گردشگری طالقان بوم گردی آینده گردشگری طالقان آژانس خبری طالقان من

مدیرکل میراث فرهنگی استان البرز گفت: رفع موانع سرمایه گذاری در طالقان نیازمند اقدام ملی است.

به گزارش آژانس خبری طالقان من، مدیرکل اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان البرز با اشاره به موقعیت این شهرستان به لحاظ پتانسل های گردشگری گفت: گرچه طالقان به لحاظ موقعیت و تعداد جمعیت محدود به نظر می رسد اما از نظر انعکاس اجتماعی همچون دارا بودن چهره های فرهنگی، هنری و همچنین علما و دانشمندان از موقعیت مطلوبی بهره مند است. ایجاد صنایع در این منطقه امکان پذیر نیست زیرا با مسائل زیست محیطی روبرو هستیم اما پیش از آنکه استان البرز شکل بگیرد و بر اساس مطالعاتی که انجام شد این منطقه به عنوان منطقه نمونه گردشگری شناسایی شد.

وی در ادامه یادآور شد: هنگامی که شهرستانی به عنوان منطقه نمونه گردشگری انتخاب می شود موقعیت های خاصی نیز برای سرمایه گذاری شناسایی می گردد که در این رابطه سه منطقه شناسایی شده است. منطقه آسمانسو با ۷۶هکتار مساحت در نظر گرفته شده که سرمایه گذار نیز دارد و در مرحله اخذ استعلام ها هستند. منطقه یاس زیدشت با ۸۴هکتار و همینطور منطقه نمونه گردشگری طالقان با ۱۰۰هکتار که فاقد سرمایه گذار است.

حجت الاسلام صابری طالقانی اذعان داشت: علاوه بر این  بدلیل بافت سنتی روستاها و موقعیت طبیعی منطقه؛ بوم گردی با هزینه های خیلی کم می تواند در اینجا موقعیت های شغلی بسیار خوبی را فراهم نماید و خود عاملی برای جذب گردشگر باشد که مطالعات آن در سال های ۹۵ و ۹۶ انجام شده .

وی در پایان افزود؛ در حال حاضر ۳ هتل فعال، ۵ هتل آپارتمان، ۲ مجتمع اقامتی  ، ۱ واحد اقامتگاه بوم گردی و ۱۳واحد خانه مسافر در طالقان داریم که در مجموع ۲۴ واحد اقامتی داریم. و امیدواریم با استقبال سرمایه گذاران برای ورود در بخش گردشگری منطقه طالقان شاهد رشد بیش از پیش این صنعت در طالقان باشیم .

  • اندازه قلم

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره
  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0

پیش‌بینی آب و هوا