کمیته امداد با ارائه تسهیلات به دام‌پروران طالقان کارآفرینی می‌کند

  • %ق ظ، %02 %063 %1396 ساعت %04:%اسفند
  • منتشرشده در کمیته امداد
  • خواندن 452 دفعه
کمیته امداد با ارائه تسهیلات به دام‌پروران طالقان کارآفرینی می‌کند کمیته امداد با ارائه تسهیلات به دام‌پروران طالقان کارآفرینی می‌کند آژانس خبری طالقان من

رئیس کمیته امداد طالقان گفت: هفت هزار و ۸۵۰ رأس دام زنده معادل ۷۸ درصد از مجموع دام زنده طرح‌های دام‌پروری شهرستان طالقان، متعلق به طرح‌های کارآفرینی است که از کمیته امداد البرز تسهیلات گرفته‌اند.

به گزارش آژانس خبری طالقان من، محمدرضا صفایی با اشاره به اینکه ۸۱ درصد از گوشت تولیدی دام سبک و ۶۸ درصد از گوشت تولیدی دام سنگین توسط مجریان طرح‌های دام‌پروری موردحمایت کمیته امداد به بازار عرضه می‌شود گفت: هفت هزار و ۸۵۰ رأس دام زنده معادل ۷۸ درصد از مجموع دام زنده طرح‌های دام‌پروری شهرستان طالقان، متعلق به طرح‌های کارآفرینی است که از کمیته امداد البرز تسهیلات گرفته‌اند.

وی با تأکید بر اینکه وام‌های پرداختی این نهاد به‌صورت قرض‌الحسنه و با اقساط بلندمدت اعطا می‌شود افزود: سالانه ۵۸۰ تن گوشت در شهرستان طالقان تولید می‌شود که ۴۳۵ تن آن سهم ۹۲۰ طرح دام‌پروری‌ است که از کمیته امداد وام اشتغال دریافت کرده‌اند و در تولیدات دامی طالقان به‌طور میانگین سهمی ۷۵ درصدی دارند.

رئیس کمیته امداد شهرستان طالقان گفت: طرح‌های دامداری که موردحمایت این نهاد قرارگرفته‌اند سالانه حدود ده هزار تن شیر معادل هفتاد درصد از کل شیر تولیدی در طالقان را به بازار عرضه می‌کنند.

صفایی بابیان اینکه سقف تسهیلات اعطایی این نهاد به طرح‌های کارآفرینی نیازمندان سی میلیون تومان است یادآور شد: هم‌اکنون حمایت کمیته امداد از طرح‌های خودکفایی مددجویان از محل منابع اشتغال این نهاد و توسط صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت و همچنین از محل منابع بانکی قرض‌الحسنه بانک‌های عامل پرداخت می‌شود.

وی با اشاره به موقعیت مطلوب اقلیمی شهرستان طالقان برای اجرای طرح‌های دام‌پروری گفت: اکثر مردم طالقان در مشاغل همچون کشاورزی، باغداری، دام‌پروری و زنبورداری فعالیت می‌کنند و سهم عمده‌ای از تولیدات استان البرز را به خود اختصاص داده‌اند.

  • اندازه قلم
محتوای بیشتر در این بخش: « پیام تسلیت به دکتر بهمنی

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره
  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0

پیش‌بینی آب و هوا