بهره‌مندی 1000 خانواده نیازمند طالقانی از خدمات کمیته امداد

  • %ق ظ، %06 %148 %1396 ساعت %07:%خرداد
  • منتشرشده در کمیته امداد
  • خواندن 626 دفعه

مدیرکمیته امداد امام خمینی شهرستان طالقان از بهره‌مندی 1000 خانواده نیازمند طالقانی از خدمات کمیته امداد این شهرستان خبر داد.

به گزارش آژانس خبری طالقان من به نقل از روابط عمومی کمیته امداد خمینی استان البرز / محمدرضا صفایی اظهار کرد: رقمی بالغ بر هشت میلیارد ریال در قالب کمک هزینه معیشت، طی یکسال گذشته و به صورت نقدی از طریق سیستم بانکی به حساب تمامی مددجویان تحت حمایت واریز شده است.

وی افزود: مددجویان تحت حمایت طالقانی از خدمات متنوع این نهاد در حوزه‌های اشتغال و خودکفایی، بهداشت و درمان، فرهنگی و دانش‌آموزی، مسکن، جهیزیه، تسهیلات کارگشایی و کمک‌های موردی و معیشتی بهره‌مند هستند.

صفایی گفت: کارآفرینی و اشتغالزایی از طریق اعطای تسهیلات و کاریابی به همراه ارائه خدمات آموزشی فنی و حرفه‌ای از جمله برنامه‌های اصلی این نهاد در سال اقتصاد مقاومتی - تولید و اشتغال است.

مدیر کمیته امداد شهرستان طالقان با بیان اهمیت سوق دادن مددجویان به سمت کسب استقلال اقتصادی، گفت: این نهاد با اجرای روش‌های مختلف سعی دارد، پس از ورود خانواده‌های نیازمند به جمع مددجویان کمیته امداد، نسبت به توانمندسازی آنان اقدام و از چرخه حمایت خارج کند.

وی تصریح کرد: ارائه خدمات بهداشتی و پیشگیری به مددجویان از طریق مراکز پزشکی و درمانی طرف قرارداد، تأمین امنیت غذایی و ارتقای سطح سلامت کودکان کمتر از 6 سال به وسیله توزیع بسته‌های غذایی بخش دیگری از فعالیت‌های این نهاد را تشکیل می‌دهد.

صفایی همچنین گفت: خیریه‌ها، نهادهای مردمی و نیکوکاران در زمینه امداد رسانی به محرومان و نیازمندان به ویژه در طرح اکرام و محسنین در کنار امدادگران کمیته امداد حرکت می‌کنند.

مدیر کمیته امداد شهرستان طالقان خاطرنشان کرد: مددجویان این نهاد در قالب طرح مددجویی و بنا به دلایلی از قبیل نداشتن سرپرست، معلولیت سرپرست و بیماری سرپرست برحسب نوع نیازمندی تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند.

  • اندازه قلم

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره
  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0

پیش‌بینی آب و هوا