بهره‌مندی ۳۰۰۰ مددجوی البرزی از خدمات مشاوره رایگان

  • %ق ظ، %20 %229 %1395 ساعت %08:%بهمن
  • منتشرشده در کمیته امداد
  • خواندن 527 دفعه

مدیرکل کمیته امداد استان البرز از بهره‌مندی بیش از سه هزار مددجوی البرزی از خدمات متنوع مشاوره‌ای کمیته امداد خبر داد.

به گزارش آژانس خبری طالقان من / علی سالارکیا با اشاره به بهره‌مندی این نهاد از مشاوران و اساتید مجرب حوزه و دانشگاه، اظهار کرد: انواع مشاوره‌های گروهی و چهره به چهره از ابتدای سال تاکنون در زمینهٔ های بهداشت روان، تحصیلی، ازدواج، تربیت فرزندان و مقابله با آسیب‌های اجتماعی به مددجویان مراجعه‌کننده به دفاتر این نهاد در  شهرستان‌های کرج، فردیس، ساوجبلاغ، نظرآباد، طالقان و اشتهارد ارائه‌شده و تا پایان سال نیز ادامه خواهد داشت .

وی گفت: طی این مدت بیش از سه هزار مددجو در قالب بانوان سرپرست خانوار، دانشجویان و دانش‌آموز از خدمات متنوع مشاوره‌ای کمیته امداد در البرز بهره‌مند شده‌اند .

سالارکیا تصریح کرد: بهترین راه مقابله با آسیب‌های اجتماعی و مصون نگه‌داشتن مددجویان از خطرات تهاجم فرهنگی، سرمایه‌گذاری با برنامه و هدفمند در جهت آگاهی بخشی از طریق مشاوره، توسعه آموزش و تقویت روحیه معنوی آنان به‌ویژه از طریق شناخت تعالیم قرآن و سیره اهل‌بیت است .

مدیرکل کمیته امداد البرز همچنین خاطرنشان کرد: یکی از برنامه‌های مهم این نهاد آماده‌سازی نوعروسان تحت حمایت از طریق مشاوره و آموزش به‌منظور آغاز زندگی مشترک موفق است .

وی با ذکر این نکته که در حال حاضر بیش از چهار هزار و ۷۰۰ دانش‌آموز، دانشجو و طلبه از خدمات فرهنگی و آموزشی این اداره کل در البرز بهره‌مند هستند، افزود: امسال در بحث غنی‌سازی اوقات فراغت دانش آموزان در چهار بخش کانون‌های امداد، کانون‌های سایر دستگاه‌ها، کانون جوانان پیرو ولایت و برگزاری اردوهای بلندمدت و کوتاه‌مدت بیش از سه هزار نفر از خانواده‌های تحت حمایت نیز از خدمات فرهنگی این نهاد بهره‌مند شده‌اند .

مدیرکل کمیته امداد البرز با ذکر عناوین برنامه‌های این نهاد در ایام اوقات فراغت دانش آموزان تأکید کرد: کانون‌های فرهنگی و تربیتی کمیته امداد، در راستای ارائه خدمات آموزشی به دانش آموزان این نهاد در حوزه‌های پرورشی، فرهنگی، ورزشی و هنری، باهدف پرورش استعدادهای درخشان، تقویت باورهای دینی و ترویج فرهنگ کار و تلاش فعالیت می‌کند .

سالارکیا ضمن بیان این نکته که اعتبارات فرهنگی کمیته امداد از محل منابع دولتی و مردمی تأمین می‌شود، گفت: همواره سهم معینی از مشارکت مردم نوع‌دوست در طرح‌های فقر زدایی به امور آموزشی، فرهنگی و تحصیلی نیازمندان اختصاص پیدا می‌کند.

منبع: خبرگزاری مهر

  • اندازه قلم

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره
  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0

پیش‌بینی آب و هوا