خانواده های مددجوی طالقانی به تولید کننده محصولات دامی تبدیل شدند

  • %ق ظ، %04 %275 %1395 ساعت %09:%آذر
  • منتشرشده در کمیته امداد
  • خواندن 503 دفعه

مدیرکمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان طالقان گفت: با اجرای طرح های حمایتی تولیدی، اکنون بخش قابل توجهی ازمددجویان این شهرستان به تولید کننده عمده فرآورده های دامی تبدیل شده اند.

به گزارش آژانس خبری طالقان من از اداره کمیته امداد طالقان / علی صفایی افزود: 30 هزار راس از مجموع 37 هزار راس دام سبک منطقه طالقان متعلق به طرح های دامپروری مددجویان تحت حمایت کمیته امداد است که این مددجویان با خودکفایی از چرخه حمایتی این نهاد خارج شده اند.

وی اضافه کرد: اکنون 72 درصد شیر مورد نیاز شهرستان طالقان توسط مددجویان این نهاد تامین می شود.

صفایی بیان داشت: توانمند سازی اقتصادی مددجویان از طریق اشتغال و خودکفایی، اصلی ترین هدف کمیته امداد است .

وی با اشاره به سهم 72 درصدی مددجویان خودکفا شده این نهاد از شیر تولیدی دام سنگین و سبک در طالقان اضافه کرد : سالانه چهار هزار و 700 تن شیر خام در طالقان تولید می شود که سهم طرح های دامپروری مددجویان کمیته امداد سه هزار و 250 تن است.

وی گفت : بیش از یک هزار و 600 راس دام سنگین در طالقان وجود دارد که یک هزار و 150 راس آن مربوط به طرح های دامپروری مددجویان کمیته امداد است.

صفایی با بیان اینکه طرح های اشتغال با هدف کمک به پایداری و بالا بردن ضریب موفقیت شغلی ، تحت نظارت و راهنمایی کارشناسان اشتغال امداد قرار دارد گفت: سقف تسهیلات پرداختی این نهاد در بخش مشاغل خانگی با در نظر گرفتن نوع شغل ، بین 50 تا 80 میلیون ریال و در مشاغل کارآفرین 250 تا 300 میلیون ریال است که بیشتر درزمینه های خدماتی، دامپروری، کشاورزی و صنایع دستی به مددجویان تحت حمایت و نیازمندان غیر تحت حمایت پرداخت می شود.

مدیرکمیته امداد طالقان اظهار کرد: طرح‌های اشتغال بر اساس استعداد و توانایی‌های فردی مجریان و با ارایه‌ آموزش های فنی ، تخصصی و مهارت‌آموزی به آنان اجرا می شود و نقش مهمی در خودکفایی جامعه هدف دارد.

وی افزود: آموزش های فنی وحرفه ای به صورت کوتاه مدت و بلند مدت ، با توجه به محوری بودن نقش توانمندی خانواده های محروم وکم بضاعت به عنوان گامی موثر برای جهش این افراد در میدان اقتصادی در حال انجام است.

صفایی گفت: مددجویان تحت حمایت کمیته امداد در صورت دریافت تسهیلات اشتغال و رسیدن به مرحله کسب استقلال اقتصادی به تدریج از چرخه حمایتی این نهاد خارج می شوند.

  • اندازه قلم

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره
  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0

پیش‌بینی آب و هوا