پرداخت کمک هزینه معیشت به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد طالقان

  • %ق ظ، %06 %314 %1395 ساعت %11:%شهریور
  • منتشرشده در کمیته امداد
  • خواندن 743 دفعه

مدیرکمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان طالقان از پرداخت هفت میلیارد ریال کمک هزینه معیشت به مددجویان تحت حمایت این نهاد در پنج ماه نخست امسال خبر داد.

به گزارش آژانس خبری طالقان من از کمیته امداد طالقان / محمدرضا صفایی با اشاره به اینکه مبالغ واریزی کمک هزینه معیشت از ردیف اعتبارات دولتی تامین می شود، گفت: مستمری ماهیانه به صورت نقدی و از طریق حساب بانکی به حساب کلیه مددجویان تحت حمات این شهرستان واریز شده است.

این مسئول با بیان تنوع برنامه های کمیته امداد برای حمایت از مددجویان گفت: علاوه بر پرداخت ماهیانه کمک هزینه معیشت، عمده مساعدت های این نهاد در بخشهای مختلفی مانند اشتغال، درمان، طرح اکرام و محسنین، فرهنگی، جهیزیه و مسکن انجام می شود.

وی افزود: بیش از یک هزار خانواده نیازمند در شهرستان طالقان به صورت دائمی تحت حمایت کمیته امداد هستند و از خدمات این نهاد نیز استفاده می كنند.

صفایی، ترویج فرهنگ کار و تلاش، تقویت روحیه خودباوری، ایجاد اشتغال، توانمندسازی و خوداتکایی، را از اهداف کمیته امداد طالقان عنوان کرد و گفت: امسال نیز همچون سالهای گذشته در دو بخش کار آفرینی از طریق اعطای تسهیلات و کاریابی با جدیت در خدمت مددجویان هستیم.

وی با تاکید بر تداوم ارایه خدمات درمانی به جامعه هدف تحت حمایت از طریق انعقاد قرار داد با مراکز پزشکی و درمانی شامل بیمارستان، کلینیک، پاراکلینیک، درمانگاه، داروخانه، مراکز تصویربرداری پزشکی و آزمایشگاه، پزشکان عمومی و متخصص افزود: کمیته امداد در زمینه خدمات بهداشتی و پیشگیری به مددجویان نیز، برنامه هایی در جهت تامین امنیت غذایی و ارتقای سطح سلامت کودکان زیر ده سال طراحی و اجرا می کند .

صفایی تصريح كرد: خیریه ها، نهادهای مردمی و نیكوكاران در زمینه امداد رسانی به محرومان و نیازمندان، به ویژه در طرح اکرام و محسنین، دوشادوش امدادگران كمیته امداد حركت می كنند.

وی خاطرنشان کرد: سقف رقم کمک هزینه معیشت به صورت کشوری تعیین می‌شود و در همه استان‌های کشور یکسان است.

مدیرکمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان طالقان گفت: برخی از مددجویان این نهاد در قالب طرح مددجویی و بنا به دلایلی از قبیل فقدان سرپرست، معلولیت سرپرست و بیماری سرپرست برحسب نوع نیازمندی تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند.

  • اندازه قلم

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره
  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0

پیش‌بینی آب و هوا