سالانه 100 هزار دام عشایری در طالقان ترانزیت می‌شود

سالانه 100 هزار دام عشایری در طالقان ترانزیت می‌شود سالانه 100 هزار دام عشایری در طالقان ترانزیت می‌شود آژانس خبری طالقان من

رئیس اداره دامپزشکی طالقان گفت: موقعیت جغرافیایی خاص طالقان، ارائه خدمات دامپزشکی به دامداران این شهرستان را با مشکل مواجه کرده است.

به گزارش آژانس خبری طالقان من، محمود مرتضوی اظهار کرد: طالقان از نظر وسعت بزرگترین شهرستان استان است ولی به دلیل موقعیت آب وهوایی و جغرافیایی جمعیت کمی در آن زندگی می‌کند.

وی ادامه داد: به دلیل پراکندگی بالای منطقه، دامداران و جمعیت عشایری در مناطق مختلف مستقر شده و همین ارائه خدمات دامپزشکی به دامهای آنها را با مشکلاتی مواجه کرده است.

وی توضیح داد: در این شهرستان سالانه ۱۰۰ هزار رأس دام عشایری ترانزیت می‌شود ولی تعداد جمعیت گوسفند و بز آن حدود ۵۰ هزار رأس و تعداد دام سنگینش هم هزار و ۲۰۰ رأس است.

رییس اداره دامپزشکی طالقان گفت: به جز این، در این شهرستان 700 قلاده سگ صاحب دار هم تحت پوشش خدمات دامپزشکی قرار دارد.

وی ابراز کرد: واکسیناسیون به موقع این سگ‌ها در دستور کار دامپزشکی قرار دارد تا احتمال انتقال بیماری‌های احتمالی به صفر برسد.

مرتضوی با اشاره به ارائه خدمات مناسب دامپزشکی در این شهرستان گفت: یک داروخانه دامپزشکی و مرکز مایه کوبی در این شهرستان وجود دارد ولی خدمات کلینیکی و درمانگاهی توسط پرسنل این اداره انجام می‌شود.

  • اندازه قلم

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره
  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0

پیش‌بینی آب و هوا