مانور مبارزه با بیماری های نشخوار کنندگان+ گزارش

 مانور مبارزه با بیماری های نشخوار کنندگان+ گزارش مانور مبارزه با بیماری های نشخوار کنندگان+ گزارش آژانس خبری طالقان من

مانور آمادگی مقابله با بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک در طالقان برگزار شد.

به گزارش آژانس خبری طالقان من، مانور آمادگی مقابله با بیماری طاعون نشخوار کنندگان در شهرستان طالقان با همکاری  فرمانداری طالقان، ادارات دامپزشکی، منابع طبیعی، هلال احمر و همیاران طبیعت و جوامع محلی برگزار شد.

معاون فنی مدیرکل محیط زیست استان البرز در حاشیه ی این مانور گفت: با توجه به سابقه شیوع این بیماری در سال ۹۴ که تلاش فراوانی جهت مدیریت آن صورت گرفت تصمیم گرفته شد برای مرور امکانات و میزان هماهنگی و آمادگی مانوری با دستگاه ها و نهادها برگزار کنیم.

لشکری گفت: برای مدیریت  بحران ها نیاز به همکاری ادارات مرتبط خواهد بود که خوشبختانه انجام مانور نشان داد هماهنگی لازم بین دستگاه ها و ادارات دولتی وجود دارد. 

لشگری گفت: نواقص و کاستی هایی در حین برگزاری وجود داشت که گزارش آن تهیه و برای رفع آن ها بسرعت اقدام خواهیم کرد.

کشیری رئیس نظارت بر حیات وحش استان نیز گفت: در این مانور بیش از 50 نفر از محیط بانان، کارشناسان این اداره، ادارات منابع طبیعی، دامپزشکی، هلال احمر و همیاران طبیعت در 2 منطقه ارتفاعات روستای لهران و میر حضور داشتند.

مرتضوی رئیس اداره دامپزشکی شهرستان طالقان نیز گفت: این بیماری در سطح شهرستان چه در دام های اهلی و چه حیات وحش مشاهده نشده است و در صورت مشاهده ی علائم این بیماری در دام ها، واکسن های آن وجود دارد و می توان از این بیماری جلوگیری کرد.

  • اندازه قلم

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره
  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0

پیش‌بینی آب و هوا