رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز: بضاعت ساخت بیمارستان در طالقان را نداریم

بضاعت ساخت بیمارستان در طالقان را نداریم بضاعت ساخت بیمارستان در طالقان را نداریم آژانس خبری طالقان من

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز گفت: بضاعت ساخت بیمارستان در شهرستان طالقان را نداریم.

به گزارش آژانس خبری طالقان من، حمید درفشی در جلسه شورای اسلامی استان که با حضور روسای شوراهای اسلامی شهرستان‌ها برگزار شد، افزود: استان البرز در حوزه بهداشت و درمان فقیر است، بعد از انقلاب به‌جز بیمارستان تأمین اجتماعی البرز بیمارستان دولتی دیگری در استان ساخته نشده است.

وی با اشاره به اینکه توانسته‌ایم هزار و ۴۰۰ تخت به سرانه درمانی استان اضافه کنیم، گفت: شهرداری‌ها در این زمینه بسیار کمک کرده‌اند. یک دستگاه «سی. تی. اسکن» قدیمی در بیمارستان مدنی وجود داشت درحالی‌که اکنون فقط شش دستگاه سی‌تی‌اسکن و چهار دستگاه ام آر آی نصب‌شده و قصد نصب چهار دستگاه دیگر سی‌تی‌اسکن راداریم.

رئیس علوم پزشکی استان البرز با اشاره به وجود ۳۰ تخت «آی. سی. یو» در استان وجود دارد، گفت: ساخت بیمارستان فردیس، بیمارستان سیدالشهدا در کرج و بیمارستان کمال شهر از اولویت‌هایی است که در دستور کار قرار دارد.

کاهش ۱۰ درصدی بودجه وزارت بهداشت

درفشی میزان تخت بیمارستانی در استان را پیش‌ازاین چهاردهم تخت اعلام کرد و گفت: در حال حاضر ۱.۱ تخت به ازای هر هزار نفر در استان وجود دارد، با ساخت این سه بیمارستان به حدود ۱.۸ و متوسط کشوری می‌رسد.

وی ساخت بیمارستان امام حسین (ع) در نزدیکی مشکین‌دشت را حائز اهمیت دانست و افزود: این مهم باعث شده دیگر احساس نیاز به بیمارستان در این شهر نباشد.

رئیس علوم پزشکی استان البرز در بخش دیگری بابیان اینکه بیمارستان امام خمینی (ره) از حمایت شهرداری‌ها و استان برخوردار است، گفت: این در حالی است که این بیمارستان با مشکلات زیادی روبه‌رو دارد.

درفشی در ادامه با تأکید بر اینکه امسال حدود ۱۰ درصد از بودجه وزارت بهداشت کم شده است، گفت: درحالی‌که حقوق کارمندها ۱۰ درصد افزایش‌یافته و با این موضوع باید به مدیریت هزینه‌ها بپردازیم.

وی به مشکلات ساخت بیمارستان در شهرستان طالقان اشاره کرد و گفت: هشت پزشک عمومی و سه پزشک خانواده و متخصص داخلی و اطفال در طالقان داریم که به نسبت جمعیت مناسب است. اما بضاعت ساخت بیمارستان در این شهرستان را نداریم، خیران هم استقبال نکرده‌اند. هزینه‌ها در علوم پزشکی بر اساس میزان برخورداری جمعیت از خدمات انجام می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز ادامه داد: شورای کمال شهر ۱۰ هزار متر زمین و هفت میلیارد متعهد شده تا در این شهر بیمارستان احداث شود، در حال ارزیابی شرایط هستیم.

درفشی به وضعیت حوزه درمان گرم‌دره اشاره کرد و گفت: به دلیل وجود بیمارستان در نزدیکی گرم‌دره، وزارت بهداشت توجیهی برای ساخت بیمارستان در این شهر را نمی‌پذیرد.

  • اندازه قلم

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره
  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0

پیش‌بینی آب و هوا