خدمات هوایی به 2 بیمار ویژه در مناطق دور افتاده البرز

خدمات هوایی به 2 بیمار ویژه در مناطق دور افتاده البرز خدمات هوایی به 2 بیمار ویژه در مناطق دور افتاده البرز آژانس خبری طالقان من

رئیس مرکز فوریت های پزشکی البرز اعلام کرد که برای انتقال 2 بیمار ویژه در مناطق دور افتاده استان از امداد هوایی بهره گرفته شد.

به گزارش آژانس خبری طالقان من / دکتر مهرداد بابایی گفت: یکی از این بیماران مرد 47 ساله ای بود که امروز در شهرستان اشتهارد به علت وخامت حال و کاهش سطح هوشیاری برای انتقال وی بالگرد امدادی به پرواز درآمد.

وی ادامه داد: این بیمار پس از دریافت خدمات اولیه به بیمارستان تامین اجتماعی البرز کرج انتقال یافت.

بابایی گفت: بیمار دوم یک پیرمرد 80 ساله در شهرستان طالقان استان البرز بود که دچار سکته مغزی شده بود.

وی اظهار داشت: این بیمار نیز به بیمارستان شهید رجایی کرج منتقل شد.

رئیس مرکز فوریت های پزشکی البرز با بیان اینکه هزینه نشست و برخاست بالگرد امدادی بالا است ، افزود: با این حال خدمات رسانی به مناطق دور افتاد و محروم از اولویت های اورژانس استان البرز است.

بالگرد امدادی در اجرای طرح تحول سلامت از اواخر سال 95 به ناوگان مرکز فوریت های پزشکی البرز پیوسته است که استفاده از این پرنده امدادی در بسیاری مواقع سبب نجات بیماران به ویژه بازیافت سلامتی بیماران قطع عضو و سکته ای شده است.

اوایل امسال یک کارگر کارخانه که در گرمدره کرج حین انجام کار دچار قطع بازو شده بود با انتقال سریع وی و عضو قطع شده به بیمارستان ، پزشکان موفق به پیوند دوباره دست این کارگر شدند.

منبع: ایرنا

  • اندازه قلم

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره
  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0

پیش‌بینی آب و هوا