خانه ای در طالقان که می تواند مهمانپذیر گردشگران باشد

خانه ای در طالقان که می تواند مهمانپذیر گردشگران باشد خانه ای در طالقان که می تواند مهمانپذیر گردشگران باشد آژانس خبری طالقان من

خانه مرحومه حاجیه انیس حشمتی خواهر دکتر ابراهیم حشمت تنها یک نمونه از خانه‌هایی است که امکان بهره برداری در جهت اسکان گردشگران را دارد، اما به بهانه‌ی کهنگی از ظرفیت بالقوه‌ آن‌ غفلت می‌شود.

به گزارش آژانس خبری طالقان من، اگر عکس‌های سفر سال ۱۳۹۴ جک استراو، وزیر اسبق امور خارجه‌ انگلستان، به شهر یزد را مرور کنیم، درمی‌یابیم که جذاب‌ترین بخش‌های شهر یزد برای وی، همان مکان‌هایی بوده که نظیرشان را در هیچ‌جای دیگر دنیا نمی‌یابیم.

حتی محل اقامت او در یزد،نه هتلی پنج‌ستاره و بین‌المللی، بلکه یکی از خانه‌های قدیمی شهر یزد بود که امروز به مهمان‌پذیر تبدیل شده است.

چنین افراد خوش‌ذوقی در دنیا کم نیستند و چنین سرمایه‌های خفته‌ای در طالقان فراوانند. اما صنعت گردشگری در طالقان همواره مورد توجه است.

پیشنهاد می شود که سرمایه‌گذاران صنعت گردشگری و هتل‌داری، نیم‌نگاهی هم به این سرمایه‌ی  های عظیم داشته باشند و یک‌بار هم نوسازی و تجهیز چنین مجموعه‌های اقامتی را در دستور کار قرار دهند. چه بسا که هزینه‌ی اجاره‌ی یک اتاق در چنین مهمان‌پذیرهایی چندین برابر هتل‌های لوکس فعلی شود.

تصویر متعلق است به خانه مرحومه حاجیه انیس حشمتی خواهر دکتر ابراهیم حشمت تنها یک نمونه از خانه‌هایی است که واجد چنین پتانسیلی هستند، اما به بهانه‌ی کهنگی از ظرفیت بالقوه‌  آن‌ها غفلت می‌شود.

  • اندازه قلم

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0

پیش‌بینی آب و هوا