برگزاری جلسه بررسی روند پیشرفت پروژه های عمرانی طالقان

برگزاری جلسه بررسی روند پیشرفت پروژه های عمرانی طالقان برگزاری جلسه بررسی روند پیشرفت پروژه های عمرانی طالقان برگزاری جلسه بررسی روند پیشرفت پروژه های عمرانی طالقان

جلسه بررسی روند پیشرفت پروژه های عمرانی طالقان با حضور استاندار البرز در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش آژانس خبری طالقان من، شهبازی در جلسه بررسی روند پیشرفت پروژه های عمرانی طالقان در محل فرمانداری این شهرستان که با توجه به رویکرد توزیع اعتبارات امسال که با هدف محرومیت زدایی از مناطق کمتر برخوردار صورت گرفته، افزود: تعدادی از مدیران دستگاه های اجرایی در جهت حل مسائل و مشکلات این شهرستان به خوبی حاضر شدند.

وی با اشاره به تشکیل کارگروهی برای پیگیری و رسیدگی به وعده ها و قول های داده شده به طالقان، ادامه داد: نماینده مردم این شهرستان در مجلس شورای اسلامی نیز همراهی لازم را داشته است.

شهبازی گفت: تمامی وعده هایی که در سفر قبلم به طالقان داده ام با اهتمام ویژه ای دنبال کرده و در راستای تحقق آنها اقدامات عملیاتی صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه احداث یک بیمارستان در این شهرستان از بزرگترین آرزوهایم بود، افزود: در سفر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با همراهی رییس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) با رایزنی های صورت گرفته در مدت بسیار کوتاهی توانستم مجوز ایجاد بیمارستان در طالقان و احداث آن توسط ستاد را دریافت کنم.

استاندار البرز اضافه کرد: اکنون طالقان مجوز احداث بیمارستان را دارد و تحقق این امر منوط به جانمایی و مکان یابی مناسب توسط مسئولان شهرستان است که باید در اسرع وقت اقدام کنند.

وی گفت: از تمام ارتباطاتم در سطوح ملی برای آبادانی البرز استفاده می کنم و تاکنون مطالباتم از مسئولان ملی بی پاسخ نمانده است.

وی با اشاره به اینکه توزیع اعتبارات سال 98 البرز با هدف محرومیت زدایی از مناطق کمتر برخوردار انجام شد، گفت: این امر طی جلسات تخصصی محقق شد و اکنون اساس بودجه ریزی شهرستان طالقان با رشد 57 درصدی اعتبارات تغییر جدی داشته است.

شهبازی با اشاره به اینکه برنامه توسعه البرز میلی و سلیقه ای نیست بلکه براساس اصول علمی تهیه و تدوین شده است، افزود: با تعاملات و رایزینی های صورت گرفته توفیق یافتیم که تفویض اختیار تصمیم گیری در خصوص طرح های گردشگری طالقان را برای البرز دریافت کنیم که این امر را برای کرج-چالوس نیز در دستور کار داریم.

وی با بیان اینکه مدیران باید بدانند که در مقابل وعده هایی که می دهند مسئو ل هستند، عنوان کرد: برای پیگیری امور بخصوص در رابطه به توسعه و آبادانی البرز خستگی و رخوت را به وجودم راه نمی دهم چراکه هر گونه اهمال و کمکاری به تضییع حق مردم و اختلال در روند رشد استان ختم می شود.

استاندار البرز با تاکید بر اینکه مدیران استان، عملکرد خود را به رسانه ها اعلام کنند، گفت: در خصوص رفع ممنوعیت شعاع 120 کیلومتری نیز اقدامات لازم صورت گرفته و این امر در مراحل پایانی قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه شهرک تخصصی آب در طالقان مکان یابی و جانمایی شد، افزود: فرماندار باید با تلاش مضاعفی به اجرای مصوبات بپردازد.

شهبازی به جاده هشتگرد-طالقان اشاره کرد و گفت: این جاده براساس صحبت های وزیر راه و شهرسازی به ایمنی بیشتری نیاز دارد چراکه بر این باور هستیم حفاظت از جان و مال مردم از وظایف اصلی ما است.

وی افزود: پروژه های راه سازی البرز برای رییس جمهور و وزیر راه و شهرسازی بسیار با اهمیت است.

استاندار البرز خاطرنشان کرد: محرومیت زدایی از طالقان را با هدف بازگشت جمعیت طالقان، اشتغالزایی و رونق اقتصادی دنبال می کنیم و روستاهای این شهرستان نیز ضرورت دارد فعال تر شوند تا از ظرفیت های آنها بهره برداری شود.

وی گفت: ریل گذاری های اصلی برای رشد طالقان صورت گرفته ولی فرصت های کوتاه است و با توجه به اینکه در این شهرستان سرما و بارندگی زودتر آغاز می شود باید پروژه ها هر چه سریع تر پیگیری و اجرایی شوند.

شهبازی افزود: از مدیران انتظار دارم اکنون که مسیر هموار شده و توجه ویژه ای به طالقان معطوف شده است، تلاش ها و جدیت بیشتری را به خرج دهند.

وی با تقدیر از عملکرد شرکت توزیع برق استان، ادامه داد: مدیران موظف هستند که تدابیر پیشگیرانه برای مقابله با حوادث طبیعی را اتخاذ کنند، ساماندهی رودخانه های استان باید در دستور کار قرار گیرد چراکه طی بازدیدهای صورت گرفته تذکرات لازم داده شد.

استاندار البرز گفت: مسئولان این استان موظف هستند که در محل خدمت خود سکونت داشته باشند تا در سختی ها و گرفتاری ها به موقع حضور یافته و وخامت مشکلات را از نزدیک درک کنند.

  • اندازه قلم

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0

پیش‌بینی آب و هوا