سومین نشست مجمع هماهنگی شوراهای اسلامی شهرستان طالقان

سومین نشست مجمع هماهنگی شوراهای اسلامی شهرستان طالقان سومین نشست مجمع هماهنگی شوراهای اسلامی شهرستان طالقان آژانس خبری طالقان من

سومین نشست مجمع هماهنگی شوراهای اسلامی شهرستان طالقان با حضور دکتر بهمنی در محل دفتر شورای بخش مرکزی طالقان برگزار گردید.

به گزارش آژانس خبری طالقان من، دکتر بهمنی، نماینده مردم طالقان، ساوجبلاغ و نظرآباد در مجلس شورای اسلامی میهمان ویژه  "مجمع هماهنگی شوراهای اسلامی شهرستان طالقان" بود.

در این هم اندیشی ابتدا رئیس شورای اسلامی بخش مرکزی ضمن خوش آمدگویی به اعضا و دکتر بهمنی آغاز سخن نمود. معدنی اظهار داشت: متاسفانه طالقان به شدت از همجواران خود عقب مانده است و متاسفانه نسبت به مطالبات مردم هیچکس پاسخگو نیست و هر روزی که پشت سر میگذاریم عقب ماندگی بیشتر میشود.

وی در ادامه به مشکلات زیرساختی اشاره و از دکتر بهمنی برای رسیدن به خواسته ها کمک طلبید. همچنین معدنی با ارائه گزارشی علت تشکیل مجمع هماهنگی شوراها را بیان نمود و گفت امیدوارم در این مسیر موفق باشیم.

سپس ریاست شورای شهرستان ضمن تشکر از حضور دکتر بهمنی در این نشست گفت: طالقان نسبت به نام و قدمت خود هیچ پیشرفتی نداشته و در خصوص راههای مواصلاتی بشدت در مضیقه است و این امر نوعی دهن کجی به مردم طالقان است.

وی در ادامه بیان داشت: طالقان دچار بیماری تغییر در مدیریتها شده و این تغییرات آفت جان طالقان میباشد.

صیادی گفت: در انتصاب مدیران برای شهرستان نظر مردم اصلا برای آنها مهم نیست و این امر باعث دلسردی مردم شده که امید است مسئولان استانی به آنها توجه نمایند.

در ادامه رئیس شورای شهر گفت: طالقان با توجه به داشتن پیشینه ارزشمند علمی، مذهبی، فرهنگی و با لقب دیار یاران امام زمان شایسته اینگونه عقب ماندگی نیست.

میرحسینی افزود: طالقان چنان با مشکلات متعدد روبروست که حتی خود مسئولین با آمدن به طالقان دچار تعجب میشوند یعنی اینکه آوازه جهانی طالقان با آنچه که هست قابل قیاس نیست.

همچنین میرحسینی رییس شورای شهر اضافه کرد: ما منتخبین مردم بجز شرمندگی حرفی برای گفتن نداریم.

در این نشست که اعضای مجمع هماهنگی شوراها خود را در مقابل نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی میدیدند بیشتر به مشکلات حل نشده میپرداختند.

عارفی رییس شورای بخش بالا طالقان با تایید مسائل مطرح شده از مسئولین استانی و کشوری خواستند: با حضور در طالقان و دیدن مشکلات خودشان را در ترازوی سنجش مدیریتی در شهرستان قراردهند.

وی افزود: با طرح هادی ابلاغ شده عملا دارند مردم طالقان را از دیار خودشان بیرون میکنند آیا این موضوع نباید به شکل واقعی بررسی شود؟

گرشاسبی از اعضای شورای شهرستان با بیان این مطلب که مدیران ناکارآمدی خود را به گردن مصوبه شورای امنیت ملی می اندازند و متاسفانه در این خصوص هم کسی با شفافیت به مردم پاسخ منطقی نمیدهد تا تکلیفمان در این سرزمین آبا و اجدادیمان روشن شود.

گرشاسبی از دکتر بهمنی خواستند: تا با دکتر شمخانی نسبت به موضوع پیگیر باشند.

غفوری عضو شورای بخش مرکزی گفت: لزوم حضور جدی شوراها در تصمیم‌گیری‌ها و تصمیم‌ سازیهای شهرستان باید از طرف مدیران شهرستان و استان مد نظر قرار گیرد.

نایب رئیس شورای بخش مرکزی به مسئله احداث بیمارستان در شهرستان تاکید نمود.

وی افزود: با توجه به شرایط فراهم شده برای احداث بیمارستان احساس می شود کوتاهی هایی در شرف وقوع است که امیدواریم این گونه نباشد.

در پایان دکتر صادقیان عضو شورای شهر طالقان از نداشتن زیر ساخت در طالقان ابراز گلایه کردند و از به سامان نرسیدن خواسته هایی همچون طرح تفصیلی طالقان و عدم رسیدگی به حرایم رودخانه ها در طالقان پرداختند و همچنین اشاره ای به درخواست این مجمع از دکتر شهبازی استاندار البرز در خصوص بافتها و طرح های هادی داشتند و از دکتر بهمنی نسبت به همراهی و همکاری در این مورد را خواستار شدند.

صادقیان نایب رئیس و سخنگوی شورای اسلامی شهر طالقان با اشاره به وظایف و اختیارات شوراها که صراحتا در قانون اساسی و دیگر قوانین منعکس شده است گفت: این اختیارات در عمل محقق نشده و موانع متعددی در مسیر تحقق آنها وجود داشته و دارد که امیدواریم با تعامل و هم اندیشی موانع رفع و پیشرفت حاصل شود.

سخنگوی شورای اسلامی شهر ضمن قدردانی از دکتر بهمنی تقاضا کرد: مکاتبات رسمی و مساعدت‌های لازم از سوی دکتر بهمنی برای باز طراحی و اصلاح همه جانبه طرح‌های هادی و طرح تفصیلی و اصلاح میزان غیرفنی بستر رودخانه ها و لزوم عضویت نمایندگانی از شوراها در کانون‌های کارشناسی و مدیریتی تصمیم‌ساز و تصمیم‌گیر در مورد مسائل طالقان صورت گیرد که مورد استقبال و تایید دکتر بهمنی قرارگرفت.

در پایان دکتر بهمنی نماینده مردم طالقان ساوجبلاغ و نظرآباد در مجلس شورای اسلامی ابراز خرسندی از این گونه نشست‌ها در شهرستان توسط شوراهای شهرستان، بیان نمود: کمتر شهرستانی شوراهای به این دلسوزی دارد و این پیگیری امور و حساسیت شوراهای شهرستان می تواند نتایج مثبتی در بر داشته باشد. هرگونه اقدام مقتضی که نیازمند حضور و امضا و تحت نظر بنده باشد با تمام وجود در خدمت مردم طالقان هستم.

امیدوارم در باقیمانده دوران نمایندگی بتوانیم کارهایی را که تا به امروز انجام داده ایم به پایان برسانیم.

در پایان دکتر بهمنی از تمامی اعضای شورای مجمع هماهنگی شوراهای اسلامی شهرستان تشکر و قدردانی نمودند و خواستار تداوم این گونه جلسات در شهرستان طالقان شد تا در صورت نیاز با مسئولین استانی جلساتی برگزار گردد.

همچنین دکتر بهمنی از مسئولین استانی و شهرستانی خواستند که در جلسات تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی برای شهرستان، حتماً از نمایندگان مردم در جلسات استفاده نمایند.

دکتر بهمنی گفت: هیچ طرح و برنامه و مسائل اقتصادی فرهنگی و گردشگری  بدون حضور نمایندگان مردم در جلسات تصمیم گیری محقق نخواهد شد.

  • اندازه قلم

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره
  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0

پیش‌بینی آب و هوا