برگزاری جلسه هماهنگی یادبود یکصدمین سالگرد شهادت دکتر حشمت

برگزاری جلسه هماهنگی یادبود یکصدمین سالگرد شهادت دکتر حشمت برگزاری جلسه هماهنگی یادبود یکصدمین سالگرد شهادت دکتر حشمت آژانس خبری طالقان من

جلسه هماهنگی یادبود یکصدمین سالگرد شهادت دکتر حشمت در فرمانداری طالقان برگزار شد.

به گزارش آژانس خبری طالقان من، با حضور مهندس صادقلو فرماندار طالقان جلسه هماهنگی یادبود یکصدمین سالگرد شهادت دکتر ابراهیم حشمت طالقانی معروف به حشمت الاطباء  برگزار شد.

مهندس صادقلو در این جلسه به نقش دکتر حشمت در نهضت جنگل اشاره نمود و گفت: نام و یاد دکتر حشمت به عنوان یکی از بنیانگذاران نهضت جنگل و مفاخر طالقان باید در شهرستان مورد توجه قرار گیرد، به همین منظور در نظر داریم نام یکی از میادین اصلی شهر را به نام ایشان نام گذاری کرده و به مناسبت یکصدمین سال شهادت ایشان مراسم یادبودی  را برگزار نماییم.

وی در ادامه افزود: بازسازی منزل ایشان در روستای شهراسر نیز در دستور کار میراث فرهنگی قرار خواهد گرفت تا بعنوان یک موزه مردم شناسی، شخصیت فرهنگی، اجتماعی و سیاسی ایشان را به جامعه هدف معرفی نماید.

دکتر حشمت در روز 21 اردیبهشت سال ۱۲۹۸ شمسی برابر با یازدهم شعبان ۱۳۳۷ قمری و دوم ماه مه ۱۹۱۹ میلادی به دستور رضا خان به دار آویخته شد وی ملقب به «حشمت الاطباء» و «سردار حشمت» فرزند عباسقلی بود.

  • اندازه قلم

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره
  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0

پیش‌بینی آب و هوا